مشکلات درب های ضد سرقت

مشکلات درب های ضد سرقت

عمومی ترین مشکلات درب های ضد سرقت

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده درب های ضد سرقت به یک جایگزین شایسته و مناسب برای درب های معمولی تبدیل بشوند و در صنعت ساختمان سازی رواج بیشتری پیدا کنند، ایجاد امنیت هست. ایجاد امنیت در درب های ضد سرقت وابسته به قطعات و اجزائی است که در درب های ضد سرقت مورد استفادده قرار می گیرد. هیچ جسم و هیچ شیئی را نمی توان در دنیا یافت که دچار خرابی و مشکل نباشد؛ درب های ضد سرقت نیز از این قانون مستثنی نیستند. این درب ها نیز ممکن است بنا به دلایل مختلف مانند استفاده نادرست از درب، قرار گرفتن در شرایط نا مناسب، به کار بردن قطعات بی کیفیت در درب و غیره با مشکلاتی مواجه شده و نیازمند به تعمیر باشند.

زمانی که یک قطعه از درب ضد سرقت دچار خرابی و اشکال می شود باید هر چه زودتر اقدام  به تعمیر آن کرد. خرابی در برخی قطعات ممکن است به قیمت کاهش امنیت درب سبب گردد و در نهایت شرایط را برای ورود سارقین مهیا کند. به همین دلیل هر زمان که حس کردید قفل ها و لولاها به خوبی کار نمی کنند حتما با یک تعمیرکار ماهر درب ضد سرقت صحبت کنید و از او بخواهید برای تعمیر درب ضد سرقت مراجعه کند؛ به این شکل فرصت ورود سارقین را از آنها را می گیرید.

سر و صدا کردن درب ضد سرقت

یکی از عمومی ترین مشکلاتی که در درب های ضد سرقت مشاهده می شود، سر و صدا کردن درب ضد سرقت هست. برای حل این مشکل ابتدا از روغن هایی که به راحتی در لولاها نفوذ می کنند استفاده کنید. روغن را به کمک اسپری به لولاها اسپری کنید و بعد چند بار درب را باز و بسته کنید. اگر مشکل حل شد که چه بهتر اگر حل نشد مراحلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را انجام دهید تا بتوانید سرو صدای درب را کمتر کنید:

  • سپس، یک دستمال برداشته و دوده ها، گرد و غبارها و یا روغن هایی که بر روی لولا وجود دارد را تمیز کنید.
  • اگر با انجام تمام مراحل بالا، صدای درب هنوز هم شما را اذیت می کند لولا را خارج کرده و آن را با لولای دیگری تعویض کنید.
  • در قدم بعدی، میخ های خارج شده را با یک سیم شستشو داده و در جای خود بگذارید. اگر بر روی میخ ها رنگ و یا جرم قرار داد سعی کنید با اشیاء مختلف ماندن یک سوزن آنها را از بین ببرید.
  • ابتدا لولاها را به همراه میخ ها از جای خود خارج کرده و میخ هایی که به شکل گرد هستند را با استفاده از ابزارهایی مانند پیچ گوشتی در جهت عقربه های ساعت به گردش درآورید و میخ ها را خارج کنید.
  • در نهایت نیز مجددا عملیات روغن کاری را انجام دهید. روغن هایی که برای حل این مشکل می توانید استفاده کنید شامل روغن خیاطی، روغن موتور و یا روغن های خوراکی است. دقت داشته باشید که در حین روغن کاری، نباید روغن به جاهای دیگر سرایت کند.
مشکلات درب های ضد سرقت

مشکلات درب های ضد سرقت

خرابی لولاهای درب

یکی دیگر از عمومی ترین مشکلاتی است که ممکن است در درب ها ضد سرقت مشاهده شود، خرابی لولاهای درب هست. تعمیر و یا تعویض لولاها یک کار تخصصی می باشد و باید به هنگام وجود خرابی در آنها به یک متخصص مراجعه کرد.

انواع یراق درب ضد سرقت
مطلب پیشنهادی برای شما!

در زمان تعمیر این قطعه با فردی که برای تعمیر لولاهای درب ضد سرقت شما آمده است صحبت کیند و از او درخواست کنید تا بهترین متریال ها را برای تعمیر درب به کار بگیرد. توجه داشته باشید که لولاها یکی از مهم ترین قطعاتی هستند که باعث افزایش امنیت درب می گردد و باید بتوانند وزن درب را نیز تحمل کنند. در اولویت قرار دادن کیفیت و مرغوبیت لولاها اولین کاری هست که باید در درب های ضد سرقت به آنها توجه شود.

خرابی دستگیره درب ضد سرقت

یکی دیگر از قطعات درب های ضد سرقت که ممکن است با خرابی و آسیب مواجه شود، دستگیره درب هست. معمولا اگر فشارهای زیادی به این قسمت از درب وارد شود، دستگیره دچار مشکل می شود. گاهی اوقات زمانی که یک فرد در حال باز کردن و یا بستن درب ضد سرقت است اگر فشار زیادی به آن آورد، دستگیره خراب می شود. این مورد در زمان هایی که از مواد نامرغوب و بی کیفیت در تولید دستگیره ها استفاده شده باشد، شایع تر خواهد بود.

زمانی که مشکلات این چنینی به وجود می آید، اگر با سفت کردن پیچ های روی دستگیره ایراد به وجود آمده حل شد که چه بهتر اما اگر حل نشد باید کل دستگیره تعویض گردد. چنانچه دستگیره های قدیمی درب، از تولیدات برندهای معروف و مطرح در دنیا نیستند، مجددا اشتباهی نکرده و به سراغ دستگیره هایی بروید که بهترین مواد و متریال در تولید آنها به کار گرفته شده است.

خرابی قفل

هم در درب های معمولی و هم در درب های ضد سرقت، مهم ترین قطعه ای که باعث ایجاد و افزایش امنیت در محیط می شود، قفل ها هستند. اگر قفل درب ضد سرقت با خرابی و مشکل مواجه شود، به راحتی و با ابزارهایی ساده مانند یک سنجاق، باز شده و بهترین فرصت و موقعیت برای دزدان و سارقین است تا یک آپارتمان را مورد سرقت قرار دهند. تعویض و تعمیر قفل درب ضد سرقت نیز یک مساله کاملا تخصصی است و حرفه ای است و افرادی که در این حوزه از تجربه کافی برخوردار نیستند، بهتر است شخصا برای تعمیر این قسمت از درب اقدام نکنند.

درب فرفورژه آهنی
مطلب پیشنهادی برای شما!

ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش آید که آیا بعد از تعمیر درب ضد سرقت، شرایط ایمنی درب به حالت قبل باز خواهد گشت یا خیر. پاسخی که به این گروه باید داده شود این است اگر یکی از قطعات درب ضد سرقت با خرابی و اشکال در کارکرد مواجه شود، باید هر چه زودتر برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام گردد. اگر یکی از قطعات درب ضد سرقت معیوب باشد، نمی توان انتظار داشت که درب ضد سرقت وظیفه اصلی خود را که همان ایجاد امنیت در محیط است، انجام دهد. کلیه قطعات معیوب درب ضد سرقت باید با قطعات با کیفیت جایگزین شوند.

, ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم