تاریخچه درب الیزه

طرح این درب در سال 1900 میلادی توسط طراحان فرانسه طراحی شده و به طور قطع این درب زیباترین درب دنیا محسوب می شود که اولین بار برای کاخ پتیت (Petit) که یکی از موزه های معروف کشور فرانسه است به کار گرفته شد. با توجه به زیبایی درب الیزه و ابهتی که به ساختمان اضافه می کند دوستداران زیادی در دنیا خواهان این درب شده اند.

شرکت صنایع فلزی آهن فراز با توجه به مشتری مداری و تکمیل نیازمندی مشتری های خود اقدام به طراحی و بومی سازی این با معیارهای روز فرفورژه در دنیا کرده است. فرفورژه ها و چدن های این درب با بهتری کیفیت ممکن در کشور ساخته شده است. با گذشت بیش از یک قرن از طراحی اولیه این درب همچنان به عنوان یک نگین درخشان در میان سایر درب ها رخ نمایی می کند.

درب الیزه

درب الیـزه

ویژگیهای درب الیزه

  • درب آهنی با ورق لیزری قابلیت ساخت به صورت تک لنگه، یک و نیم لنگه و دو لنگه را داراست.
  • جنس این درب از آهن بوده و می تواند درب آهنی هم نام گذاری نمود.
  • جنس های استفاده شده در این درب ها پروفیل کارخانجات معتبر داخلی هستند.
  • ورق ها با استاندارد بین المللی تولید داخل بوده و همگی دارای استاندارد کیفیت می باشند.
  • درب فلزی لیزری به دلیل یکپارچه بودن از استقامت بالایی برخوردار است.
  • قابل اجرا در اندازه های سفارشی و رنگ های دلخواه
  • ساخت درب های فلزی با ورق لیزری با بهره گیری از اصول مهندسی می باشد.
  • جوشکاری درب های لیزری با ماشین آلات پیشرفته انجام می پذیرد که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد
درب الیزه

درب الیـزه

ساخت درب الیزه

در ساخت این درب الیزه از چهار سو های ضخیم نمره 30 استفاده شده، و تسمه های ضخیم با ظرافت خاصی در این درب بکار رفته می شود. در ساخت گلبرگ های زیبای این درب  الیزه از ورقهای 5 میلی ودر عرصه ی فر آوری این گلبرگ ها به دقت بالایی نیاز دارد. در واقع فورج کاری یا همان ساخت فرفورژه های این درب با سختی تمام و کوبیده شدن این مدل، و ضخامت زیاد این نوع چهار پهلوهای ضخیم چه بسا کار بسیار دشوار و پر زحمتی به شمار می آید.

خرید درب آهنی در کاشان
مطلب پیشنهادی برای شما!

چرا که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دارا بودن دستگاه های پیشرفته هنوز نمی توان به این زیبایی و عظمت این درب الیزه را تولید کرد، و هیچ کسی صبر و حوصله ی نه ساله را ندارد که بتواند این درب الیزه را با تمامی جزئیات و خم و پیچ های درب اصلی بسازد. در ساخت فرفورژه و درب های کناری که به عنوان درب نفر رو برای ورود و خروج تک نفری تعبیه شده، که بطور خیلی استادانه طراحی شده که در نمای روبرو هیچ چیزی قابل رویت نیست، و تنها در زمان باز شدن درب های نفر رو می توان به مخفی بودن آن پی برد.

نماد درب الیزه

در واقع این درب فرفورژه ی بی همتا نماد دریا داران و جنگهای فرانسه در عصر قدیم بوده، که در طراحی این درب الیزه نماد دریا در فرفورژه ها مشخص شده، و کشتی بادبانی که در تاج این درب وجود دارد نماد جنگ های سربازان  و دریا نوردان فرانسه ی قدیم را به نشان می دهد. رنگ اولیه این درب الیزه سیاه بوده و بعد از چندین بار  تخریب و آسیب دیدن این درب رنگ آمیزی ، وترمیم مجدددر این برهه ی زمانی به رنگ طلایی آمیخته شده .

در ایران چندین شرکت این درب الیزه را به اسم خودشان به مشتریها می فروشند که لازم به ذکر است ، که تمامی طراحی ها واجرای این درب توسط فرانسوی ها انجام گردیده . با گذشت حدود 120 سال از ساخت این درب و نداشتن امکانات ، در آن زمان تا بحال کسی نتوانسنه دربی با ظرافت درب اصلی الیزه بسازد، که همیشه باعث شده نسخه ی اصلی این درب در راس تمامی درب های فرفورژه قرار گیرد.

خرید درب آهنی در ارومیه
مطلب پیشنهادی برای شما!

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم