برای انتخاب درب حیاط مناسب بابد گفت ورودی و نمای ساختمان تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نمای ساختمان شما دارد. انواع مختلفی از درب‌های حیاط در بازار به فروش می‌رسند. درب‌های آهنی و درب فلزی، چوبی، فایبر گلاس و درب استیل و چند نمونه از انواع درب‌های حیاط ساختمان هستند. برای آشنایی بیشتر با انواع درب فلزی ساختمان و انتخاب بهترین نوع درب حیاط در شیراز در ادامه مطلب همراه ما باشید.

درب ها از دیرباز در سراسر جهان یکی از عوامل مهم  برطرف کننده نیازهای غریزی انسان، یعنی امنیت و دما بوده و همواره تعیین کننده محل رفت و آمد ما و عنصر مهمی در طراحی داخلی و خارجی محسوب می شوند.

درب های ورودی ساختمان انواع مختلفی دارند که یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین نوع درب در میان درب های ساختمانی، درب آهنی ساده حیاطی می باشد. از آنجایی که درب ورودی ساختمان تاثیر بسزایی در نمای خارجی خانه دارد، دقت در انتخاب درب حیاط مناسب و انتخاب چگونگی درب ورودی ساختمان و درب حیاط امری مهم و ضروریست.

شرکت آهن فراز در شیراز به فکر طراحی و تولید انواع درب های آهنی و درب فلزی جدید افتادند تا هم امنیت کامل را تامین کند و هم زیبایی ظاهری خوب و متناسب با نماهای مختلف ساختمان داشته باشد.

خرید درب حیاط در شیراز

خرید درب حیاط در شیراز

اجزا و عناصر درب ورودی ساختمان

درب ورودی ساختمان متشکل از دماغه، چهارچوب، یراق آلات، کتیبه، شاخک نصب و.. می باشد.

۱. لنگه

 قسمتی از درب است که در چهارچوب قرار می گیرد که می تواند ثابت یا متحرک باشد.

۲. قاب 

همان چهارچوب است که لنگه درب حیاط در آن قرار می گیرد که یکی از نکات مهم در ساخت  درب آهنی ساخت چهارچوب قوی و تراز بودن آن می باشد.

درب سی ان سی دستساز
مطلب پیشنهادی برای شما!

۳. کتیبه

 قسمتی از درب که می توان بالا و یا اطراف درب به صورت ثابت باشد.

۴. دماغه

 قسمتی از ناحیه درب که روی چهارچوب می خوابد.

۵. یراق آلات

 قسمتی از لوازم درب است که به منظور باز و بسته شدن درب  (قفل و لولا) به کار برده می شود.

اما موضوع دیگری که درباره ی درب می توان مورد بررسی قرار داد جهت بازو بسته شدن درب است.

مرسوم ترین نوع درب حیاط، درب لولایی است که در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد. اما اینکه بازشوی درب فلزی حیاط شما به داخل بازشو باشد و یا بیرون باز شو به ظاهر انتخاب ساده ایست اما اگر دقت کافی در انتخاب نوع باز شوی آن نشود ممکن است در زمان باز بودن مزاحمت ایجاد کند.

معمولا درب های ورودی حیاط داخل باز شو هستند مگر اینکه فضای کافی در خانه نداشته باشیم البته انتخاب جهت بازشو درب حیاط بر میزان دید داخل در زمان باز شدن نیز تاثیر دارد و اگر برایتان مهم است که در لحظه باز بودن درب داخل ساختمان یا حیاط دیده نشود نیز باید به این موضوع اهمیت دهیم  واین امکان برای ما فراهم نباشد، در آن زمان هست که درب با جهت بیرون بازشو را پیشنهاد می کنیم.

خرید درب حیاط در شیراز

خرید درب حیاط در شیراز

طرح ها و مدل هایی که می توان برای تولید درب حیاط در شیراز به کار برد بسیار متنوع و جذاب بوده و در برخی موارد، حیرت انگیز است. انواع درب حیاط در شیراز و سایر شهر ها که با فناوری منحصر به فرد خود تولید می شوند، نمای متفاوتی را برای منزل و دکوراسیون محیط به وجود می آورند. در ادامه درباره انواع و تولید درب حیاط در شیراز بیشتر آشنا خواهید شد.

قیمت درب لابی
مطلب پیشنهادی برای شما!

نکات مهم در انتخاب درب‌ حیاط

عوامل مختلفی در کیفیت، زیبایی و خصوصا امنیت یک درب فلزی دارای اهمیت بوده که مهم‌ترین آن‌ها به شرح ذیل می‌باشد

۱- جنس درب حیاط 

درب فلزی از جنس‌های مختلفی تهیه می‌شوند. درب‌های چوبی از جمله قدیمی‌ترین درب‌ها هستند اما با ورود فلزات به عرصه صنعت، استفاده از آهن در ساخت درب‌ها گسترش یافت؛ به گونه‌ای که امروزه اکثر مبادی ورودی ساختمان‌ها به درب‌های فلزی تجهیز می‌شوند.

مقاومت در برابر عوامل طبیعی، امنیت بیشتر، دارا بودن قابلیت ماشین کاری و پیاده سازی طرح‌های مختلف بر روی فلزات از جمله مواردی است که باعث شده استفاده از فلزات در ساخت درب‌ها با اقبال بیشتری روبرو گردد.

درب های تولید شرکت آهن فراز با استفاده از ورق و پوفیل های فولادی فایبریک و استاندارد تولید و به بازار عرضه می گردند. استفاده از این نوع ورق و پروفیل که با جوش CO۲ به یکدیگر متصل می گردد، باعث افزایش چشمگیر استحکام و امنیت درب می گردد.

۲- امنیت درب حیاط

درب‌ها اولین و مهم‌ترین بخش از ساختمان‌ها و بناها در ایجاد امنیت می‌باشند که از ورود افراد متفرقه به داخل بنا جلوگیری می‌نمایند. یک درب فلزی مناسب، علاوه بر زیبایی بایستی از امنیت بالایی نیز برخوردار باشد.

شرکت آهن فراز با نوآوری در طراحی درب‌ فلزی و همچنین استفاده از پروفیل‌ها و صفحات فولادی مرغوب در ساخت درب‌های فلزی، علاوه بر تولید سازه‌ای ایمن، درب‌ زیبا با انواع طرح‌های متنوع ارائه می‌نماید.

۳- ابعاد و اندازه درب حیاط

با توجه به اینکه درب‌ها در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی ساخته می‌شوند، تعیین ابعاد آن‌ها با توجه به نوع کارایی اهمیت می‌یابد. به عنوان مثال درب‌ فلزی حیاط که وسایل نقلیه (از جمله خودرو و موتور سیکلت) از آن‌ها عبور می‌نماید، بزرگتر از درب‌های نفر رو است.

خدمات برش لیزری در تبریز
مطلب پیشنهادی برای شما!

۴- رنگ درب حیاط

انتخاب نوع پوشش درب‌ فلزی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا اولین لایه محافظتی درب فلزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی، همین پوشش رنگی می‌باشد.

۵- طرح درب حیاط

 با توجه به اینکه درب‌ها نقش به سزایی در زیبایی نمای ساختمان دارا می‌باشند، انتخاب درب فلزی با طرح و نقش مناسب، همراه با حفظ امنیت می‌تواند به بهبود جلوه بصری نمای ساختمان کمک نماید. از این رو شرکت آهن فراز با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا و استفاده از ماشین آلات صنعتی، انواع درب‌های فلزی لیزری با طرح‌های متنوع ارائه می‌نماید.

میزان تولید درب فلزی

قطعاً مشتریان به سمت خرید کالاهایی جذب می شوند که در بازار، بیشترین فعالیت را دارند. در این مورد مسأله برندینگ اهمیت پیدا می کند. خوشبختانه در مورد درب فلزی شرکت آهن فراز در شیراز، این مسأله به صورت کاملاً حرفه ای اجرا شده است.

سلیقه های شخصی در تولید درب آهنی

اکثر مشتریان هنگام خرید کالا، علایق و سلیقه های شخصی خود را در نظر می گیرند. به این ترتیب، کالایی می تواند موفق باشد که طراحی آن با تمام سلیقه ها هماهنگ بوده و نیازها اکثریت مشتریان را مرتفع کند. انواع درب فلزی شرکت آهن فراز در شیراز با طرح های منحصر به فرد و زیبا، نشر مخاطبان زیادی را با سلیقه های متفاوت به خود جلب نموده است.