خدمات برش لیزری در تهران

خدمات برش لیزری در تهران

فناوری برش لیزری چیست؟

خدمات برش لیزری در تهران یکی از فرآیندهای صنعتی است که در سال های اخیرا مورد استقبال تعداد زیادی از صنایع و کسب و کارهای حوزه طراحی صنعتی قرار گرفته است. بسیاری از فرآیندهایی که بر پایه برش لیزری عمل می کنند، فواید و کاربردهای مشابهی دارند؛ نقطه تمایز برخی از روش ها با برخی دیگر در نوع فناوری به کار رفته در تجهیزات برش است.

برش لیزری به فرآیندی اطلاق می شود که یک سطح فلزی با ضخامت معین در معرض پرتوهای لیزری قرار می گیرد و تحت مکانیسم مشخصی، برش داده می شود. پرتوهای لیزر به قدری پر قدرت هستند که می توانند صفحات فلزی با ضخامت های متفاوت را به اشکال مختلف، برش دهند. به جرأت می توان گفت دستگاه هایی که بر اساس فناوری برش لیزری فعالیت می کنند، نمونه های ایده آل و کارآمد برای خلق طرح های پیچیده بر روی سطوح فلزی می باشند.

یک دستگاه مخصوص برش لیزری بر اساس فرآیندهای چند مرحله ای کار می کند. این نوع دستگاه ها دقیقاً همان مدل هایی هستند که بسیاری از صنایع فلزی به دنبال آن هستند.

با استفاده از این فناوری، دروازه ای جدید به دنیای طراحی صنعتی گشوده می شود که می تواند طرح ها و نقش های منحصر به فردی را به صنعت معرفی کند. نمونه بارز فناوری اختصاصی برش لیزری را می توان در مدل های درب ساختمانی با مدل های خیره کننده در شرکت آهن فراز خدمات برش لیزی در تهران  مشاهده نمود.

فرآیند برش لیزری چگونه انجام می شود؟

فرآیند برش لیزری با تمرکز پرتوهای لیزر بر روی سطح فلزی مورد نظر آغاز می شود و با حرکت آرام و مداوم آن روی سطح ادامه یافته و در نهایت، فلز به شکل دلخواه برش داده می شود. در ابتدای کار بُرش، پرتوی پرتوان لیزر، سوراخ هایی روی سطح ایجاد می کند که در نهایت منجر به جدا شدن آن قسمت و برش کامل صفحه می گردد.

درب لابی آهنی
مطلب پیشنهادی برای شما!

یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه های برش لیزری این است که اپراتور دستگاه می تواند فرآیند برش توسط پرتوهای لیزر را به صورت پالسی (مقطعی) یا به صورت پیوسته یا متوالی انجام دهد. امکان تنظیم هر یک از این دو حالت در دستگاه به نوع طرح ها یا کاربری صفحه فلزی بستگی دارد.

از سویی دیگر، شدت پرتوی لیزر، طول موج، حرارت خروجی و … را می توان با توجه به نوع فلز یا ضخامت صفحه فلزی در دستگاه برش لیزری تنظیم نمود.

مزایای استفاده از فناوری برش لیزری در صنایع چیست؟

به طور کلی از دو نوع فناوری معروف برش لیزری تحت عناوین لیزر CO2 و لیزر Nd:YAG برای برش سطوح فلزی استفاده می شود. مهم ترین مزیت های استفاده از فناوری برش لیزری در صنایع عبارتند از

  • برش لیزری یک فناوری غیر تماسی است؛ به این مفهوم که پرتوهای لیزر از فاصله معینی از سطح به محل مورد نظر تابانده می شوند؛ به این ترتیب آسیبی به سطوح وارد نمی شود.
  • دستگاه های این فناوری دارای حداقل هزینه تعمیرات و نگهداری هستند.
  •  یک دستگاه برش لیزری برای طیف گسترده ای از کاربردها و مواد، قابل استفاده است.
  •  کار کردن با دستگاه فوق، راحت بوده و خطری برای اپراتور ندارد، زیرا پرتوهای لیزر درون یک محفظه مشخص جریان پیدا می کنند.
  •  پرتوهای لیزری قابل کنترل هستند؛ شدت، مسیر تابش یا زمان برش توسط لیزر را می توان به راحتی کنترل و تنظیم نمود.
, , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم