خدمات برش لیزری در تبریز

خدمات برش لیزری در تبریز

فناوری برش لیزری چیست؟

خدمات برش لیزری در تبریز یکی از فرآیندهای صنعتی است که در سال های اخیرا مورد استقبال تعداد زیادی از صنایع و کسب و کارهای حوزه طراحی صنعتی قرار گرفته است. بسیاری از فرآیندهایی که بر پایه برش لیزری عمل می کنند، فواید و کاربردهای مشابهی دارند؛ نقطه تمایز برخی از روش ها با برخی دیگر در نوع فناوری به کار رفته در تجهیزات برش است. خدمات برش لیزری در تبریز، شرکت آهن فراز تمام متریال های مد نظر را دارا میباشد.

خدمات برش لیزری در تبریز به فرآیندی اطلاق می شود که یک سطح فلزی با ضخامت معین در معرض پرتوهای لیزری قرار می گیرد و تحت مکانیسم مشخصی، برش داده می شود. پرتوهای لیزر به قدری پر قدرت هستند که می توانند صفحات فلزی با ضخامت های متفاوت را به اشکال مختلف، برش دهند. به جرأت می توان گفت دستگاه هایی که بر اساس فناوری برش لیزری فعالیت می کنند، نمونه های ایده آل و کارآمد برای خلق طرح های پیچیده بر روی سطوح فلزی می باشند.

یک دستگاه مخصوص برش لیزری بر اساس فرآیندهای چند مرحله ای کار می کند. این نوع دستگاه ها دقیقاً همان مدل هایی هستند که بسیاری از صنایع فلزی به دنبال آن هستند.

با استفاده از این فناوری، دروازه ای جدید به دنیای طراحی صنعتی گشوده می شود که می تواند طرح ها و نقش های منحصر به فردی را به صنعت معرفی کند. نمونه بارز فناوری اختصاصی برش لیزری را می توان در مدل های درب ساختمانی با مدل های خیره کننده در شرکت آهن فراز خدمات برش لیزری در تبریز مشاهده نمود.

سفارش حفاظ شاخ گوزنی در کاشان
مطلب پیشنهادی برای شما!

فرآیند برش لیزری چگونه انجام می شود؟

خدمات برش لیزری در تبریز با تمرکز پرتوهای لیزر بر روی سطح فلزی مورد نظر آغاز می شود و با حرکت آرام و مداوم آن روی سطح ادامه یافته و در نهایت، فلز به شکل دلخواه برش داده می شود. در ابتدای کار بُرش، پرتوی پرتوان لیزر، سوراخ هایی روی سطح ایجاد می کند که در نهایت منجر به جدا شدن آن قسمت و برش کامل صفحه می گردد.

یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه هایخدمات برش لیزری در تبریز این است که اپراتور دستگاه می تواند فرآیند برش توسط پرتوهای لیزر را به صورت پالسی (مقطعی) یا به صورت پیوسته یا متوالی انجام دهد. امکان تنظیم هر یک از این دو حالت در دستگاه به نوع طرح ها یا کاربری صفحه فلزی بستگی دارد.

از سویی دیگر، شدت پرتوی لیزر، طول موج، حرارت خروجی و … را می توان با توجه به نوع فلز یا ضخامت صفحه فلزی در دستگاه برش لیزری تنظیم نمود.

مزایای استفاده از فناوری برش لیزری در صنایع چیست؟

به طور کلی از دو نوع فناوری معروف برش لیزری تحت عناوین لیزر CO2 و لیزر Nd:YAG برای برش سطوح فلزی استفاده می شود. مهم ترین مزیت های استفاده از فناوری برش لیزری در صنایع عبارتند از

  • برش لیزری یک فناوری غیر تماسی است؛ به این مفهوم که پرتوهای لیزر از فاصله معینی از سطح به محل مورد نظر تابانده می شوند؛ به این ترتیب آسیبی به سطوح وارد نمی شود.
  • دستگاه های این فناوری دارای حداقل هزینه تعمیرات و نگهداری هستند.
  •  یک دستگاه برش لیزری برای طیف گسترده ای از کاربردها و مواد، قابل استفاده است.
  •  کار کردن با دستگاه فوق، راحت بوده و خطری برای اپراتور ندارد، زیرا پرتوهای لیزر درون یک محفظه مشخص جریان پیدا می کنند.
  •  پرتوهای لیزری قابل کنترل هستند؛ شدت، مسیر تابش یا زمان برش توسط لیزر را می توان به راحتی کنترل و تنظیم نمود.
خدمات برش لیزری در تهران
مطلب پیشنهادی برای شما!

خدمات برش لیزری در تبریز

کاربرد دستگاه به هدف و محصولات تولیدی کارگاه یا کارخانه ارتباط دارد. از دستگاه های CNC و خدمات برش لیزری در تبریز در سه بخش اصلی استفاده می کنند:

حکاکی بر روی متریال های مختلف: حکاکی به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد. بنابراین حکاکی باید با استفاده از دستگاه های دقیقی مانند دستگاه برش لیزری که با برنامه های کامپیوتری کنترل می شود، انجام شود. حکاکی بر روی موادی مانند سنگ، سرامیک، فلزات، شیشه، چوب و پلاستیک انجام می شود ولی حکاکی بر روی چوب و فلزات رایج تر است. در تولید لوازم تزیینی، قطعات، تجهیزات پزشکی و موارد بسیاری از حکاکی استفاده می شود. در حکاکی، دستگاه برش لیزری بخشی از سطح قطعه را برش می دهد و نرم افزار عمق حکاکی را تعیین می کند.

برش: دستگاه برش لیزری می تواند مواد مختلفی را برش دهد. برای انجام برش از دستگاه های قوی تر استفاده می شود. دستگاه فرز نمونه بارزی از دستگاه های قوی است و از آن در صنایع مختلفی استفاده می شود. نحوه برش در تولید قطعات صنایع مختلف و کارخانه ها بسیار مهم است. بنابراین بیشتر صنایع از دستگاه فرز استفاده می کنند. زیرا با استفاده از این دستگاه، دیگر نیازی به صافکاری یا سایر کارهای زمان بر نیست.

سوراخکاری و حفاری: مته و دریل استفاده شده در دستگاه اندازه سوراخ و حفره را تعیین می کند. در صنعت هوا فضا و تولید قطعات الکترونیکی به منظور سوراخکاری می توان از دستگاه برش لیزری استفاده کرد.

, , , , , , ,

Related Posts

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم