انواع یراق درب ضد سرقت

انواع یراق درب ضد سرقت

انواع یراق درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین قطعه های درب های ضد سرقت، یراق آلات آن به شمار می رود. در هر دربی، می توان قطعه های متفاوتی را مشاهده کرده که هر کدام از آنها یک وظیفه خاص را بر عهده دارد و کیفیت آن در تعیین کیفیت نهایی درب ضد سرقت تاثیرگذار است. در ادامه مطلب انواع یراق آلات درب ضد سرقت را به شما معرفی کنیم. این قطعات شامل موارد زیر هستند:

اجزای درب های ضد سرقت

  • دستگیره درب ضد سرقت
  • قفل درب ضد سرقت
  • درکوب درب ضدسرقت
  • لولا درب ضد سرقت
  • چشمی درب ضدسرقت
  • ضربه گیر درب ضد سرقت
انواع یراق درب ضد سرقت

انواع یراق درب ضد سرقت

دستگیره درب ضد سرقت

یکی از انواع یراق آلات درب ضد سرقت، دستگیره ها است. این قطعه هم از نظر زیبایی شناسی و هم از نظر بالا بردن کارایی درب، اهمیت زیادی دارد. اگر یک دستگیره، کیفیت بالایی نداشته باشد، باید بعد از مدتی تعویض شود و این باعث تحمیل هزینه های اضافی می شود. در گذشته، متریال های زیادی برای ساخت دستگیره در دسترس نبود، اغلب دستگیره ها را از جنس فلز و یا چوب می ساختند اما امروزه با پیشرفتی که تکنولوژی در این حوزه به وجود آورده، می توان دستگیره هایی از جنس فلزات آب کاری شده مشاهده کرد. این جنس، هم زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد و هم می تواند کیفیت بالایی از خود نشان دهد. مدل های متفاوتی از دستگیره ها در بازار موجود بوده و انتخاب آنها به سلیقه خریدار بر می گردد.

قفل درب ضد سرقت

در ساخت درب ضد سرقت، انواع یراق درب ضد سرقت به کار برده می شود. اصلی ترین و مهم ترین قطعه یک درب، قفل آن هست. هر چه تعداد قفل ها بیشتر باشد و متریال به کار رفته برای ساخت آنها کیفیت بیشتری داشته باشد، امنیت بالاتری را نیز می توان از این نوع درب انتظار داشت. انواع مختلفی از قفل ها در بازار وجود دارد که هر کدام در مدل ها و کاربری های  متفاوت ساخته شده و در اختیار تولید کنندگان درب ضد سرقت قرار داده اند.

مشکلات درب های ضد سرقت
مطلب پیشنهادی برای شما!

قفل ها نیز به دو صورت توکار و روکار بر روی درب نصب می شوند و با توجه به اینکه چه تجهیزاتی در آنها به کار برده شده است و تا چه اندازه می توانند امنیت را در محیط ایجاد کنند، قیمت های متفاوتی برای آنها تعیین شده است. این قطعه، مهم ترین قطعه ای است که باید به کیفیت آن توجه ویژه و خاصی مبذول داشته شود.

یکی دیگر از قفل هایی که درب های ضد سرقت استفاده می گردد، قفل های، شب بند است. این قفل ها، برای افزایش امنیت درب ضد سرقت به کار گرفته می شوند. دو نوع مکانیکی و ساده آن در بازار موجود بوده و اگر در تولید آنها از متریال هایی با استحکام و دوام بالا استفاده شده باشد، می توانند شرایط امنی را در یک فضای بسته به  وجود آروند. این نوع قفل، هم بسیار ساده و راحت نصب می شود و هم استفاده از آنها بسیار راحت است.

درکوب درب ضد سرقت

درکوب، یکی دیگر از انواع یراق درب ضد سرقت به شمار می رود. اگر دقت کرده باشید این قطعه را نیز می توانستید بر روی درب های قدیمی مشاهده کنید. درکوب ها هم، از بازار پیشرفت عقب نمانده و امروزه می توان درکوب های ضربه ای و یا درکوب هایی که با زنگ به صدا در می آیند، را بر روی درب ها مشاهده کرد. این درکوب ها به رنگ های متفاوتی مانند نقره ای، برنزی، طلایی، سفید و غیره در بازار موجود بوده و به صورت کلی در کنار چشمی درب ها نصب می شود.

انواع یراق درب ضد سرقت

انواع یراق درب ضد سرقت

لولا درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین انواع یراق درب ضد سرقت، لولاها هستند. لولاها، قطعاتی هستند که تمام وزن درب ها بر روی آنهاست و به عنوان یک تکیه گاه و نگهدارنده درب به شمار می روند. لولاها باید کیفیت بالایی داشته باشند و از بهترین و متریال ها در ساخت آنها استفاده شده باشد؛ چون باید بتوانند درب هایی که با ورق های فولادی ساخته شده اند و وزن زیادی پیدا کرده اند را به خوبی تحمل کنند. وظیفه اصلی لولاها جلوگیری از سقوط درب و افتادن آن است.

بررسی دقیق ویژگی های حفاظ بوته ای
مطلب پیشنهادی برای شما!

لولاها به دو شکل در درب های ضد سرقت به کار برده می شوند؛ یکی از انواع آنها به صورت پنهان در درب ها نصب شده و اصلا قابل رویت نیستند و دیگری را می توان از داخل مشاهده کرد. در درب هایی که از لولاهای پنهان در ساخت آن استفاده شده، امنیت فراوانی را می توان شاهد بود؛ زیرا سارقین نمی توانند با کمک اهرم آنها باز کنند.

چشمی درب ضد سرقت

از دیگر انواع یراق درب ضد سرقت، چشمی درب است. با این قطعه می توان از داخل به خوبی فضای بیرون را مشاهده کرد و این مهم ترین کاربردی است که این قطعه دارد. چشمی، از نظر امنیتی و از نظر زیبایی اهمیت داشته و به سه شکل کوبه دار، چشمی و دیجبتال در بازار موجود است. این چشمی ها می توانند زاویه دیدی بین 180 تا 200 درجه در اختیار بیننده قرار دهند.

قطری که برای ساخت چشمی در نظر گرفته می شود برابر 1.6 سانتی متر است. این قطعه، به دلیل قطر کمی که دارد ظاهر درب را شلوغ نکرده و شکلی متفاوت و جذاب برای آن فراهم می کند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، این قطعه نیز با تغییرات خاص خود مواجه شده است. امروزه چشمی هایی طراحی شده اند که می توانند تصویر را ضبط کنند، آن را انتقال دهند و حتی می توانند به اینترنت و وای فای نیز متصل شوند و تصاویر را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند.

ضربه گیر درب ضد سرقت

از دیگر انواع یراق درب ضد سرقت، ضربه گیر است. ضربه گیرها قطعه هایی هستند که بر قسمت پشتی درب ضد سرقت نصب شده و زمانی که درب باز می شوند، از برخورد آن به دیوار جلوگیری می کند. ضربه گیرها در شکل ها و رنگ های متفاوتی تولید شده و می توان به راحتی یکی از مدل های موجود را انتخاب و بر روی درب نصب کرد و جلوه ای متفاوت و زیباتر برای آن به وجود آورد. جنس ضربه گیرها از اسفنج ها و یا بافت های نرم و لاستیکی هستند و مانع از وارد آمدن ضربه به درب خواهند شد.

درب لابی آهنی
مطلب پیشنهادی برای شما!
, ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم